LNa 21

Kaip išsirinkti svajonių pagalvę?

Paskelbta: 2017-01-27

Miego ekspertai pataria, jog naujas pagalves reiktų įsigyti kas 12–18 mėnesių. Jei savo pagalvę naudojate daugiau nei du metus, ją jau tikrai laikas keisti. Sena pagalvė ne tik nesuteikia reikiamo patogumo miego metu, bet ir jos užpildas būna gausus alergenų, ypač dulkių erkučių, kurie gali sudaryti net pusę pagalvės svorio. Miegojimas ant netinkamos pagalvės gali pakenti jūsų sveikatai — sukelti galvos ar įvairius kūno skausmus, pečių linijos ar rankų nutirpimą ir t.t. Kad išvengtumėte nugaros ir kaklo skausmų, miegokite tik ant vienos pagalvės. Gera pagalvė yra tokia, kuri miego metu jūsų galvą ir kaklą gali išlaikyti lygioje padėtyje su stuburu. Kaip būna, kai jūs stovite. Mes pateiksime keletą dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti, norėdami įsigyti svajonių pagalvę. 

 

Ką rinktis: kietą ar minkštą pagalvę?

Tiems, kurie miega ant nugaros. Patariama rinktis vidutinio kietumo pagalvę. Tokia pagalvė kaklą laiko taip, jog galva nelinktų į priekį. Tiems, kurie miega ant šono. Patariama rinktis storą ir kietą pagalvę. Tokia pagalvė jums labiausiai tiks todėl, jog ji užpildys ertmę, esančią tarp jūsų ausų ir pečių linijos. Tiems, kurie miega ant pilvo. Patariama rinktis minkštesnę ir plokštesnę pagalvę. Ji padės išvengti kaklo srities įtempimo. Tačiau geriausia būtų, jei įprastumėte miegoti ant šono ar nugaros, kadangi miegojimas ant pilvo gali sukelti įvairių nugaros ir stuburo negalavimų.

 

Ką rinktis: plunksnų, porolono, natūralų ar sintetinį užpildą?

Plunksnų užpildas.

Tai klasikinis, bene seniausias pagalvių kamšalas. Ant plunksninių ar pūkinių pagalvių miegojo mūsų močiutės ir promočiutės. Pačiomis patogiausiomis laikomos pagalvės iš žąsų pūkų. Šis pūkas turi geras termoreguliacines savybes, tarp jo puikiai cirkuliuoja oras, pagalvė lengvai atgauna savo formą. Pagalvės vertę nusako pūkų ir plunksnų santykis jos kamšale. Kuo mažiau plunksnų ir kuo daugiau pūkų, tuo pagalvė vertingesnė. Kokie gi šių pagalvių minusai? Tai alergiškiems žmonėms visiškai netinkamos pagalvės , nes jose veisiasi dulkių ir plunksnų erkutės, grybelis (net iki 16 rūšių). Šios pagalvės reikalauja ypatingos priežiūros — bent kartą į metus jas reikėtų chemiškai išvalyti, specialiai išdžiovinti. Jos nėra ilgaamžės — maksimaliai tarnauja apie 5 metus, paskui plunksnos ir pūkai pradeda irti. Ir paskutinis minusas — geros pūkinės pagalvės kainuoja išties brangiai. 

 

Sintetinis pluoštinis užpildas. Sintetinės pagalvės gali būti užpildytos latekso, silikonizuoto poliesterio pluoštais ar jo kamuoliukais, sinteponu ir kt. Sintetinio pluošto pagalvės gana minkštos, purios, net standžios ir lengvai prisitaiko prie kūno linijų. Jos ilgaamžės, paprastai prižiūrimos. Deja, kai kurios medžiagos, kaip silikonas ir lateksas, nepakankamai pralaidžios orui, todėl skatina prakaitavimą. Nors jas ir galima skalbti, po plovimo tokiose pagalvėse gali atsirasti gumbų.

 

Porolono užpildas. Taip pat išskiriamas viskoelastinio porolono užpildas. Šios medžiagos dalelėmis užpildytos pagalvės primena mums įprastą tradicinę pagalvę ar volelį. Užpildas dar gali būti vientisas, gana standus atitinkamos formos lakštas, kuris puikiai prisitaiko prie žmogaus kūno padėties ir kaskart atstato savo formą. Pagalvės su šiuo užpildu tobulai prisitaiko prie kūno temperatūros ir svorio. Kūnui spaudžiant, pagalvė atitinkamai išlinksta ir nesukelia jokio pasipriešinimo, miegant stuburas išlieka taisyklingos padėties, atpalaiduojami raumenys, sumažėja nugaros, sprando skausmai. Viskozės ir elastano medžiagos pagalvės — puikus pasirinkimas miego problemų turintiems, alergiškiems, kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms.

1 F0iHcWhylLxJh85TT3JRPQ

 

Vilnos užpildas. Puikias savybes turinčios pagalvės. Jose nesikaupia drėgmė — ji išgarinama, laidžios orui, viduje nesikaupia dulkės, vasarą ant jų miegoti ne karšta, žiemą ne šalta. Dažniausiai vilnonių pagalvių užpildui naudojama avių, lamų bei kupranugarių vilna. Kaip tik šios vilnos jau nuo senų senovės naudojamos malšinti raumenų, sąnarių bei reumatiniams skausmams. Vilnonės pagalvės ilgaamžiškesnės negu pūkinės. Jeigu jų gamybai naudojama kokybiška vilna, jos ilgą laiką nesusiguli ir nesukrenta. Kokie minusai? Jeigu nusipirksime pagalvę, pagamintą iš nekokybiškos vilnos, ji viduje greitai susivels, sukibs ir sukris. Tad patartina tokias pagalves pirkti tik iš patikimų gamintojų.

 

Naktinis prakaitavimas. Pasirinkite pagalvę, kuri išsklaido karštį. Tokių prekės ženklų pavadinimuose paprastai būna žodžiai „vėsinti“ ar „šaldyti“. Jos paprastai viduje turi mažyčių rutuliukų, kurie sugeria karštį, o pagalvės paviršių, į kurį remiasi jūsų veidas, išlaiko vėsų. Taigi jums nereikės vartyti pagalvės, kad surastumėte vėsų paviršių.

 

Kaklo skausmai. Kaklui skirtos pagalvės paprastai yra išlenktos, jog suteiktų papildomą apsaugą jūsų kaklui. Jų yra įvairių dydžių ir formų.

 

Rėmuo. Nuožulnios pagalvės stemplę pakelia aukščiau nei skrandis, todėl trukdo skrandžio rūgščiai, kuri sukelia rėmenį, pakilti tuomet, kai jūs gulite. Tačiau kai kurie žmonės yra linkę nučiuožti nuo tokių pagalvių.

 

Nėštumas. Per antrą nėštumo trimestrą, tikėtina, pastebėsite, kaip sunku rasti patogią miego padėtį. Nėščios moterys gali rinktis tiek mažas pleišto formos pagalves, kurios prilaikytų pilvą, tiek U formos pagalves, skirtas viso kūno laikymui. Pastarosios pagalvės puikiai pritaikytos miegojimui ant šono. Ši miego pozicija paprastai yra patogiausia nėštumo metu.

 

Audiopagalvės.Jei muzika jus nuteikia miegui, tai audiopagalvė jums gali padėti. Jums tiesiog teliks prie jos prisiglausti ir klausytis jūsų mėgstamų muzikos garsų. Tokios pagalvės paprastai prisijungia prie bet kokio muzikos šaltinio, o per viduje įstatytus garsiakalbius yra perduodamas švelnus garsas, kurį galėsite girdėti tik jūs. Kai kurios audiopagalvės gali būti naudojamos kaip žadintuvai.


Šaltiniai: http://www.delfi.lt/grynas/gyvenimas/miego-ekspertai-pataria-kaip-issirinkti-tinkama-pagalve.d?id=51853129#ixzz3p68WsS38;

http://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/miegokime-ramiai-ir-saldziai.d?id=20932952.